ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2945
 بازدید امروز : 716
 کل بازدید : 3242821
 بازدیدکنندگان آنلاين : 16
 زمان بازدید : 0.1031
ابتكار الكتريك قومس

شرکت ابتکار الکتریک قومس یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در سال 1387 با ایده ساخت تجهیزات کمک آموزشی صنعت برق کار خود را آغاز نمود. این شرکت بر اساس نیاز صنعت برق به تجهیزات کمک آموزشی و بر اساس پشتوانه متخصصین صنعت برق و بخصوص متخصصین بهره برداری، دیسپاچینگ، ایمنی و رلیاژ تاکنون چندین نمونه سیمولاتور مانور پست های فشار قوی را بر حسب نیاز شرکت های برق منطقه ای و مراکز آموزشی، طراحی و ساخته است.

 

مزایای سیمولاتور مانور پست

استفاده از تجهیزات کمک آموزشی و آموزشی مجازی موجب صرفه جوئی در هزینه، زمان و کاهش مخاطرات ایمنی و آسیب به تجهیزات می شود. در این روش نیازی به متوقف کردن تجهیزات نیست. دستگاه آموزشی سیمولاتور مانور پست های فشار قوی به منظور آموزش اپراتورهای پست های فشار قوی و افزایش مهارت مانور در شرایط عادی، حادثه و بحران، طراحی و ساخته شده است. بر روی تابلو، آرایش تک خطی پست و نیز برخی از بخش های کنترل پست که جهت آموزش، ضروری می باشد، نصب گردیده تا اپراتور بتواند آنچه که در انجام عملیات مانور واقعی مورد نیاز است را آموزش ببیند.

ویژگی های سیمولاتور

این سیمولاتور دارای قابلیت کابردی به شرح ذیل می باشد:

LED امکان مشاهده مسیر جریان برق با روشن شدن میمیک توسط اعمال سیستم اینترلاک مطابق نقشه تک خطی پست و دستورالعمل های بهره برداری پست

پرتابل بودن دستگاه

امکان استفاده آموزشی توسط واحدهای دیگر همانند دیسپاچینگ، رلیاژ و تعمیرات

امکان انجام هر تعداد مانور در شرایط عادی و اضطراری بدون نیاز به خروج تجهیزات یا اعمال خاموشی یا صدمه به تجهیزات

ایجاد فرصت بازآموزی مانور جهت اپراتورهای با سابقه خدمت بالا

امکان تمرین مانور جهت پست های جدید یا توسعه یافته

امکان سنجش دقت و سرعت اپراتورها در زمان مانور

این دستگاه می تواند در شرکت های برق منطقه ای، مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت نیرو و سایر دانشگاه ها (گروه برق _ قدرت)، شرکت های بهره برداری اپراتوری و شرکت های سازنده پست (به عنوان تجهیز کمک آموزشی پست) مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت ابتکار الکتریک قومس آمادگی طراحی و ساخت هرگونه سیمولاتور پست را با در نظر گرفتن موارد اینترلاک و سیستم حفاظت را دارا می باشد.

.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved