ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 711057
 بازدید امروز : 114
 کل بازدید : 2846412
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/1094
اخبار > بازدید دکتر هنربخش رئوف از مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     بازدید دکتر هنربخش رئوف از مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، روز دوشنبه 18 بهمن 95 ، دکتر عباس هنربخش رئوف، رئیس دانشگاه سمنان به همراه هیأت همراه، در راستای آشنایی با واحدهای فناور و محصولات شرکت های دانش بنیان، از مجموعه مرکز رشد فناوری دانشگاه بازدید نمودند.

در این بازدید، دکتر محمدصادق ولی پور، مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه ضمن خوش آمد گوئی، به معرفی مرکز پرداختند و گزارشی از آخرین محصولات و توانمندی های واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد را ارائه نمودند. سپس دکتر سیف اله سعدالدین رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان درخصوص اقدامات ارزشمند پارک علم و فناوری و شرکت های فناور گزارشی ارائه نمودند و سپس دکتر هنربخش رئوف، رئیس دانشگاه سمنان با هیأت همراه از ساختمان­های مرکز رشد، امکانات کارگاهی، آزمایشگاهی مجموعه و نمایشگاه آخرین دستاوردها و توانمندی های واحدهای فناور بازدید نمودند.

پس از بازدید دکتر هنربخش رئوف، گفت: یکی از ارکان های اصلی اقتصاد مقاومتی، موضوع شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد است. خوش بختانه دانشگاه سمنان بعنوان یک دانشگاه کارآفرین بستر مناسب را برای ارتباط صنعت با دانشگاه و ایجاد اشتغال دانش بنیان فراهم نموده است و تأسیس و فعالیت مرکز رشد فناوری نیز با این هدف صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: دانشگاه سمنان درصدد است بازار جدید را برای محصولات دانش بنیان دانشگاهی ایجاد نماید. ایشان با اشاره به اینکه آینده اقتصاد کشور در دستان شرکت های دانش بنیان است، عنوان کرد: باید تلاش نمود تا فضای کسب و کار برای فعالیت شرکت های دانش بنیان تسهیل شود.

دکتر هنربخش یکی از بهترین راه های اشتغال جوانان را وارد نمودن دانشجویان به فضای فناوری های قابل تبدیل به ثروت دانست و گفت: باید برنامه ریزی شود تا دانشجویان از دوران تحصیل مخصوصاً در تحصیلات تکمیلی، وارد فضای مراکز رشد و پارک های علم و فناوری شوند و زنجیره تبدیل علم به ثروت را بی وقفه کامل کنند.

در پایان این بازدید، جلسه هم اندیشی مشترک با حضور مدیران واحدهای فناور و مسئولین مرکز رشد و پارک علم و فناوری برگزار گردید. فناوران و مدیران شرکت های دانش بنیان، مشکلات و پیشنهادات خود را به ریاست دانشگاه مطرح نمودند.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥ ساعت :١٤:٥٥     تعداد نمایش:524    کد خبر:٧٣٣


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved