ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 711048
 بازدید امروز : 105
 کل بازدید : 2846403
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/1250
اخبار > «آنتن ترکیبی و تغییر پذیر حلقه- شکاف با قابلیت سوئیچینگ فرکانس عملکرد، پلاریزاسیون و پرتو تشعشعی» ثبت اختراع شد.


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     «آنتن ترکیبی و تغییر پذیر حلقه- شکاف با قابلیت سوئیچینگ فرکانس عملکرد، پلاریزاسیون و پرتو تشعشعی» ثبت اختراع شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، «آنتن ترکیبی و تغییر پذیر حلقه- شکاف با قابلیت سوئیچینگ فرکانس عملکرد، پلاریزاسیون و پرتو تشعشعی» توسط محققین دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: «آنتن ترکیبی و تغییر پذیر حلقه- شکاف با قابلیت سوئیچینگ فرکانس عملکرد، پلاریزاسیون و پرتو تشعشعی» توسط آقایان دکتر علی اصغر اروجی و دکتر پژمان رضایی از اعضای هیأت علمی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان، محمدمهدی فخاریان از دانشجویان این رشته و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 90379 به ثبت رسید.

دکتر اروجی در توضیح این اختراع گفت: آنتن های تغییرپذیر با قابلیت تشدید تنظیم پذیر فرکانس با پترن ها و یا پلاریزاسیون های متفاوت، امروزه در سیستم های مخابراتی پیشرفته، ضروری هستند. بطوریکه در دهه گذشته، آنتن های تغییرپذیر با استفاده از تکنیک های زیادی طراحی و ساخته شده اند. لذا در اين اختراع یک آنتن ترکیبی حلقه شکاف تغییرپذیر با استفاده از سوئیچ های پین دیود و برپایه عناصر پارازیتی اتصال کوتاه شده معرفي، طراحي و ساخته شده است.

وی در ادامه گفت: اين آنتن میتواند به طور مستقل فرکانس عملکردش را به صورت چند بانده تغییر دهد. علاوه بر این توانایی تغییر همزمان پلاریزاسیون و پرتو تشعشعی را در یک فرکانس خاص را نیز داراست.

وی افزود: آنتن اختراعي برای کاربردهای GPS L1 ، WLAN و  HiperLAN/2 میتواند مورد استفاده قرار گیرد. همچنین اين آنتن توانائی تغییر پلاریزاسیون های خطی و دایروی راستگرد/چپگرد را دارا می باشد.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥ ساعت :٠٩:٠٦     تعداد نمایش:647    کد خبر:٧٣٦


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved