ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 10951
 بازدید امروز : 1040
 کل بازدید : 4613550
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/1563
پيام رياست

پارك­هاي علم و فناوري به عنوان يكي از نهادهاي اجتماعي مؤثر در امر توسعه فناوري و به تبع آن توسعه اقتصاد دانش‌مدار و اشتغال‌زايي تخصصي مورد توجه بسياري از كشورهاي جهان واقع شده است.پارك‌هاي علم و فناوري،‌ محيط‌هايي مناسب براي استقرار و حضور حرفه‌اي شركت­هاي فناوري كوچك و متوسط، واحدهاي تحقيق و توسعه صنايع و مؤسسات پژوهشي است كه در تعامل سازنده با يكديگر و با دانشگاه به فعاليت‌هاي فناوري اشتغال دارند.

هدف نهايي اين همنشيني، ايجاد چشمه‌هاي فناوري و تسهيل فرآيند جذب، ارتقاء و انتشار آن است به نحوي كه تمامي و يا بخش­هاي عمده‌اي از فعاليت‌هاي منتهي به محصولات فناوري در اين پارك­ها به صورت حرفه‌اي قابل انجام باشد. اهم اين فعاليت­ها شامل بازارسنجي، ايده‌پردازي، پژوهش علمي، طراحي مهندسي، نمونه سازي، طراحي صنعتي، استاندارد سازي، تدوين دانش فني، ثبت مالكيت فكري، فروش و عمليات مستشاري بعدي براي تحقق محصولات فناوري در عرصه توليد صنعتي و همچنين عرضه ساير خدمات تخصصي مي‌باشد. همكاري­هاي بين­المللي براي استفاده از تجارب جهاني و همچنين حضور مؤثر در بازارهاي فناوري جهان از اهداف راهبردي پارك علم و فناوري دانشگاه سمنان است.

پارك علم و فناوري دانشگاه سمنان پذيراي نوآوران و فناوران در تمام عرصه­هاي علم و فناوري بوده و اميد است در نتيجه تعامل گسترده و هم افزايي مؤثر در جهت ارتقاي سطح كيفي و كمي فناوري در منطقه گام بلندي برداريم.

.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved