ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8826
 بازدید امروز : 1091
 کل بازدید : 4613601
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/1406
فکر و بکر ١

فکر و بکر 1

بازي­هاي دوگانه رياضي فكر و بكر از معروفترين بازي­ها در حدس اعداد مي­باشند. در اينگونه سيستم­هاي ارائه شده با عنوان كلي فكر و بكر، بازي بين بازديد كننده و سيستم هوشمند ديجيتالي نصب شده در دستگاه، در نظر گرفته شده است كه شامل دو مرحله (مقدماتي) آسان و ( پيشرفته) سخت مي­باشد.

بازي مقدماتي

در اين بازي بازديدكننده سعي در حدس عدد در نظر گرفته شده توسط سيستم رادارد بدين ترتيب كه با فشار دادن دكمه شروع، دستگاه يك عدد چهار رقمي را با شرط اينكه با صفر شروع نشود و در آن رقم تكراري وجود نداشته باشد را در نظر مي­گيرد. با وارد كردن عدد حدس زده شده از طريق صفحه كليد توسط كاربر و با زدن كليد تائيد، دستگاه علائم راهنما را با رنگهاي مختلف بر روي لامپهاي كوچك كنار عدد چهار رقمي نشان مي­­­دهد.

روشن شدن چراغ سبز رنگ بدين معني مي­باشدكه رقم مورد نظر درست بوده و در جاي صحيح خود قرار گرفته است، روشن شدن چراغ آبي نشان­دهنده اين مي­باشد كه رقم مربوطه وجود دارد ولي در مرتبه خود قرار نگرفته است و روشن شدن چراغ قرمز يعني عدد مورد نظر اصلا وجود ندارد. بدين ترتيب در پايان عدد مورد نظر را مي­توان حدس زد.

بازي پيشرفته

مرحله پيشرفته شبيه مرحله مقدماتي مي­باشد با اين تفاوت كه رنگ­ها درمحل ارقام بجا، نابجا يا ناموجود روشن نمي­شوند بلكه هميشه سبز در ابتدا، آبي در مرتبه بعد و قرمز در انتها روشن مي­شود. بديهي است كه حدس عدد در نظر گرفته شده در اين بازي به طور قابل توجهي مشكلتر از مرحله مقدماتي مي­باشد.

.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved