ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 10294
 بازدید امروز : 927
 کل بازدید : 4613437
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/1406
آزمایشگاه برق و الکترونیک

آزمایشگاه برق و الکترونیک

این آزمایشگاه با هدف آموزش و درک مفاهیم و اصول پایه برق و الکترونیک راه­اندازی شده که افراد می­توانند در آن با انواع مختلف مدارات و سیستم­های الکترونیکی و نحوه عملکرد آنها آشنا گردند.

این آزمایشگاه علاوه بر ارائه آزمایشهاي مربوطه در حوزه الکترونیک آمادگی پذیرش افراد به صورت تیمی و گروهی را داراست و ضمن پاسخگویی به نیازهای پژوهشی در حوزه­های مختلف علوم کاربردی، فضای مناسبی را جهت استقرار آنان فراهم آورده است.

افراد در این آزمایشگاه می­توانند از قابلیت­های آن در هدایت ایده‌ها و انجام پروژه‌ها در گرایشهای مرتبط با الکترونیک به نحو مؤثری استفاده نموده و دانش حاصل از آن را در راستای رفع نیازهای کشور به کار گیرند. 

 مجموعه آموزشی  PLC

PLC ها كه همان کنترل­کننده های منطقی قابل برنامه ریزی می‌باشند، براي جانشيني مدارات فرمان رله اي جهت كنترل ماشين ها استفاده مي‌شوند و امکان کنترل قسمت­های مختلف را در سیستم­های اتوماسیون به وسیله برنامه نويسي ایجاد می­نمایند.

همچنین در آزمایشگاه الکترونیک یک مجموعه آموزشی PLC موجود می­باشد و دوره­های آموزشی مربوطه نیز برگزار می‌گردد.  

مجموعه آموزشي پنوماتيك

علاوه بر دستگاههاي موجود در آزمايشگاه الكترونيك، يك مجموعه آموزشي پنوماتيك نيز در اين آزمايشگاه موجود مي­باشد كه دوره­هاي مربوط به آن نيز برگزار مي­گردد.

در صنعت و فناوري امروز پنوماتيك به معني استفاده از هواي فشرده، براي انتقال انرژي است. بدين ترتيب كه هوا به وسيله يك كمپرسور فشرده شده و در سيستم پنوماتيك مصرف مي­شود.

هر سيستم پنوماتيك شامل سه قسمت عمده مي­باشد:

·        توليد هواي فشرده

·        توزيع هواي فشرده

·        كنترل­كننده ها و انجام­دهنده ها  

 

 

 

 رباتیک 

بخش رباتیک این آزمایشگاه نیز فعال شده و افراد می­توانند در این بخش با مفاهیم پایه رباتیک و نحوه طراحی و ساخت ربات های مختلف آشنا گردند. در این مجموعه انواع ربات­های چند محوره و مسیریاب موجود و دوره­های نرم­افزاری و سخت‌افزاری مربوطه برگزار می‌گردد. هدف از برگزاری دوره­های رباتیک آشنایی با اصول نرم­افزاری و سخت‌افزاری به طور همزمان و ارائه مشاوره در این زمینه به علاقمندان می‌باشد. فراهم کردن جایگاهی رفیع برای افراد به گونه­ای که بتوانند چرخ صنعت را مطابق با فناوریهای روز اداره کنند و همچنین ایجاد زمینه مناسب برای تحقیقات علمی و تجهیز این آزمایشگاه­ها به امکانات لازم و قرار­دادن آن در اختیار افراد، از مهمترین چشم­اندازهای کانون علوم نوین می‌باشد. 

 

 

.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved