«شرکت نانو ترکیب سمن دارا» دانش بنیان شد.

شرکت نانو ترکیب سمن دارا، از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، موفق به اخذ تأییدیه دانش بنیان از کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گردید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، شرکت نانو ترکیب سمن دارا، از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، موفق به اخذ تأییدیه دانش بنیان از کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تولید محصول «پودر نانو ساختار سیلیکا» گردید.

دکتر حمیدرضا محمدیان سمنانی، معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، با اعلام این خبر گفت: شرکت نانو ترکیب سمن دارا به مدیرعاملی خانم دکتر مریم دارایی، از شرکت های فناور مستقر در این پارک علم و فناوری می باشد و در ماه های اخیر موفقیت های بسیاری را کسب نموده است؛ اخذ «مجوز نانو مقیاس» برای محصول فوق از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کسب عنوان کارگروه نمونه استانی در سی و سومین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید کشور و همچنین راهیابی به مرحله کشوری این جشنواره، از موفقیت های ارزشمند این شرکت دانش بنیان می باشد.

خانم دکتر دارایی در توضیح محصول دانش بنیان گفت: پودر نانو ساختار سیلیکا یک ماده استراتژیک است که به علت اندازه ذرات بسیار کم و گستردگی سطح مناسب نسبت به سیلیس معدنی، کاربرد بسیار گسترده‌ای دارد و نقش عمده‌ای را به عنوان یک ماده اولیه در صنایع رنگ و پوشش، تایر و لاستیک، چسب، پایه کاتالیست در صنایع نفت و گاز و صنعت کشاورزی بازی می‌کند.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه تاکنون بخش اعظم نیاز کشور به این محصول از طریق واردات تأمین می‌شده، با تجاری سازی آن توسط شرکت نانو ترکیب سمن دارا، گام مهمی در جلوگیری از خروج ارز و کاهش قیمت تمام شده محصولات در صنایع مرتبط برداشته خواهد شد.

دکتر محمدیان ضمن تبریک کسب این موفقیت ارزشمند گفت: در حال حاضر شمار شرکت های دانش بنیان و خلاق پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، به 17 مورد افزایش یافته است.

تصاویر

 -

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *