اخذ گواهینامه استاندارد IK code و IP code توسط شرکت فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

اخذ گواهینامه استاندارد IK code و IP code توسط شرکت فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

 شرکت بازرسی فنی پارس آزمای جامع

شرکت بازرسی فنی پارس آزمای جامع مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، با اخذ گواهینامه استاندارد محافظت محفظه در مقابل آب، خاک، ذرات و ضربه در تمامی آیتم ها، با عنوان IK code و IP از سازمان استاندارد ایران، آزمایشگاه اکرودیته منحصر به فردی است که انجام این تستهای خاص را در داخل کشور، میسر نموده است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، دکتر حمیدرضا محمدیان سمنانی، معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: شرکت بازرسی فنی پارس آزمای جامع، به مدیرعاملی خانم مهندس زهره گیلوری، فعالیت خود را از سال 1392 آغاز نمود و با ایجاد آزمایشگاه همکار اداره استاندارد و استقرار در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به ارائه خدمات آزمایشگاهی پرداخت و در حال حاضر این شرکت، به عنوان آزمایشگاه مرجع و اکرودیته در کشور، در زمینه تست انواع پروفیل های در و پنجره، لوله های برق، آب و فاضلاب UPVC شناخته شده است.

دکتر محمدیان در ادامه گفت: این شرکت با اخذ گواهینامه انجام تست های code IK & IP، از سازمان استاندارد ایران، فعالیت خود را گسترش داده و آزمایشگاه شرکت مجهز به تمامی آیتمهای این تستهای حساس، مطابق استانداردهای ملی و بین المللی در کشور ایران می باشد.

خانم مهندس زهره گیلوری، مدیرعامل شرکت، در توضیح این استانداردها گفت: انجام تستهای code IK & IP برای کلیه دستگاه های الکترونیکی، مکانیکی و الکتریکی هوشمند مانند تلفن های همراه، ساعت ها و دوربین های هوشمند، بسیار کاربردی و حائز اهمیت می باشد و دستگاه های هوشمند با قابلیت های خاص و چشمگیری مانند ضد آب بودن و مقاومت در برابر گرد و خاک و ... تولید و به بازار عرضه می شوند، اما مقاومت این دستگاه ها در برابر نفوذ آب و گرد و غبار به یک اندازه نیست. دستگاه های مختلف درجه مقاومت متفاوتی نیز در برابر آب و گرد و غبار دارند که این میزان با معیاری با عنوان استاندارد code IP، سنجیده می شود.

وی در ادامه گفت: استاندارد ضربهcode  IK، جهت تعیین رتبه محفظه تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی در مقابل انواع ضربات، به منظور حفظ تجهیزات داخلی این وسایل، استفاده می شود. محفظه ممکن است از جنس انواع فلزات یا پلاستیکهای فشرده باشند، که مقاومت آنها در مقابل انواع ضربات با استفاده از استانداردcode  IK، ارزیابی می گردد.

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *