اولین نشست تخصصی رویداد تانا (توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها) برگزار شد.

اولین نشست تخصصی رویداد تانا با موضوع شناسایی نیازهای فناورانه و تبادل فناوری در حوزه معدن، با مجموعه صنعتی معدنی شرکت نیاکان و سیمان سنگسر برگزار گردید.

به‌گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، روز پنجشنبه 17 شهریور ماه، اولین نشست تخصصی رویداد تانا (توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها) با موضوع شناسایی نیازهای فناورانه و تبادل فناوری در حوزه معدن، با مجموعه صنعتی معدنی شرکت نیاکان و سیمان سنگسر برگزار گردید.

دکتر علی حقیقی اصل، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، با اعلام این خبر گفت: تانا، طرح توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها می‌باشد که طبق برنامه‌های اجرایی وزارت علوم در سال 1401، پارک‌های علم و فناوری، مشکلات نیازها و همچنین توانایی‌های فناوری هر استان را شناسایی می‌کنند و با ایجاد ارتباط بین صنایع و دستگاه‌های دارای نیاز، زمینه‌سازی فعال کردن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های علمی و فناوری دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت‌های فناور، برای پاسخ به نیازهای هر استان را فراهم می‌کنند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف این رویداد، نزدیک کردن نتایج تحقیقات دانشگاهی به بازار و اقتصاد و اشاعه نوآوری در صنعت هر استان است.

دکتر حقیقی در ادامه گفت: بر این اساس، پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان اقدام به برگزاری نخستین نشست تخصصی رویداد تانا در استان سمنان نموده است و با توجه به اینکه استان سمنان دارای ذخائر معدنی بسیاری می‌باشد، اولین نشست تخصصی رویداد تانا با موضوع معدن برگزار گردید و درخصوص فرآوری مواد معدنی و ایجاد ارزش‌افزوده در این بخش مذاکراتی صورت گرفت.

همچنین دکتر حقیقی افزود: این گردهمایی، اولین گام در شبکه سازی و بهم رسانی نقش‌آفرینان زیست‌بوم فناوری استان سمنان می‌باشد که با حضور رئیس هیأت‌مدیره و مدیران شرکت نیاکان و سیمان سنگسر، مسئولین پارک علم و فناوری دانشگاه و مدیران برخی از شرکت‌های فناور برگزار گردید.

آقای احمد اسلامیان، رئیس هیأت مدیره شرکت نیاکان و سیمان سنگسر، نیز ضمن معرفی توانمندی های مجموعه، نیازهای فناوری شرکت سیمان، شرکت نیاکان و شرکت رنگ پارس اشن را جهت ارائه به دانشگاهیان و واحدهای فناور عنوان نمودند و برای تشکیل کمیته تخصصی و حمایت از تجاری سازی ایده های فناورانه با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان اعلام همکاری نمودند.

تصاویر

 -  -  -  -  -  -  -  -

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *