حضور شرکت فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو

حضور شرکت فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو

شرکت فنی مهندسی بهین گستر افرا از شرکت های فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، با حضور در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو، محصول شرکت با عنوان «زئولیت فرآوری شده» را عرضه نمود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، سیزدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو از نهم تا دوازدهم مهر ماه 1401 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد و آخرین دستاوردها و محصولات بیش از 160 شرکت تولیدی و ارائه دهنده خدمات نانویی به نمایش درآمد؛ در این نمایشگاه شرکت های فناور و دانش بنیان نیز حضور یافتند و توانمندی های خود را به عموم علاقمندان عرضه نمودند.

دکتر عبدالمحمد کاشیان، مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: شرکت فنی مهندسی بهین گستر افرا به مدیرعاملی مهندس احسان نشان شاهجویی نیز در این نمایشگاه حضور یافتند و محصول شرکت با عنوان «زئولیت فرآوری شده» را برای اولین بار به نمایش گذاشتند.

وی افزود: تیم کاری شرکت، متشکل از اعضای هیأت علمی و فارغ التحصیلان دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان می باشند که در سال 1399 در مرکز رشد فناوری پذیرش شده و تحت حمایت پارک علم و فناوری قرار گرفته اند و در طی این مدت موفق به تولید و عرضه محصول شده اند.

دکتر کاشیان با اشاره به اهمیت تقویت پیوند دانشگاه و صنعت گفت: علم منبع تولید ثروتی است که پایانی ندارد و آینده اقتصاد جهانی جز مسیر دانش و فناوری نخواهد بود، و بسیاری از مشکلات کشور نیز راهکاری جز اقتصاد دانش‌بنیان ندارد. بنابراین، هر هزینه‌ای در حوزه فناوری، یک سرمایه‌گذاری بی‌بدیل است که توجیه اقتصادی بی‌نظیری دارد.

مهندس احسان نشان شاهجویی، مدیرعامل شرکت، درخصوص دستاورد این شرکت فناور گفت: زئولیت فرآوری شده، برای تصفیه آب و پساب کاربرد دارد و در بخش خانگی و صنعتی می تواند مورد استفاده قرار گیرد؛ از این محصول می توان برای حذف فلزات سنگین موجود در آب و تصفیه پساب خروجی کارخانجات استفاده نمود.

وی افزود: حضور در این نمایشگاه که با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو صورت گرفت، نتایج خوبی را به همراه داشت که از جمله آنها می توان به معرفی محصول به صنایع بزرگ داخلی و خارجی، فروش و انعقاد قرارداد اشاره نمود.

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *