فرایند میانگین گیری دمای نقاط با استفاده از سنسورهای RTD ثبت اختراع شد.

«فرایند میانگین گیری دمای نقاط با استفاده از سنسورهای RTD» توسط شرکت‌ فن آوران الکترونیک آکو افرا مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، «فرایند میانگین گیری دمای نقاط با استفاده از سنسورهای RTD» توسط شرکت‌ فن آوران الکترونیک آکو افرا مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ضمن تبریک کسب این موفقیت علمی، گفت: شرکت‌ فن آوران الکترونیک آکو افرا در زمینه «طراحی و ساخت سرور دیتالاگر» فعالیت دارد، که با ترکیب دانش و فناوری، موفق به ثبت چندین اختراع در زمینه کاری خود شده است.

مهندس معروفی در ادامه گفت: ارزش اختراعات ثبت شده در گرو تجاری سازی آنها می باشد، که این شرکت، نسبت به تجاری سازی آن ها نیز اقدام نموده و این نشان دهنده موفقیت مدل کسب و کار شرکت فناور است.

مهندس اتابک گل محمدی، مدیرعامل شرکت فن آوران الکترونیک آکوافرا در توضیح این اختراع گفت: این اختراع روشی نوین در جهت اندازه گیری میانگین دمای نقاط مختلف در زمینه ابزار دقیق می باشد. میانگین گیری دمای نقاط مختلف، پارامتر بسیار مهمی در آزمایشات می باشد، به طوری که در بسیاری از موارد، کاربر نیازی به اطلاع از دمای تک به تک نقاط نداشته بلکه میانگین گیری جمعی نقاط مورد نیاز می باشد. از عمده مشکلات پیش روی پژوهشگران میتوان به داده برداری غیر همزمان نقاط، افزایش زمان میانگین گیری، بروز خطا با توجه به دخالت کاربر در نصب سنسور، تکرار آزمایش و انجام محاسبات میانگین گیری غیرهمزمان اشاره نمود که با استفاده از روش ارائه شده در اختراع، میتوان به ساده ترین شکل و تنها با داشتن یک دیتالاگر تک کاناله، دمای نقاط مختلف را همزمان میانگین گیری نمود، این در حالی است که در این روش از سیم کشی کمتر استفاده می شود و همچنین با کاهش توان اتلافی، خطای کمتری در اندازه گیری خواهیم داشت.

وی افزود: این فرآیند، در «آزمایشگاهها ، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی»، «میانگین گیری دما در خطوط انتقال مواد شیمیایی حساس»، «هیتر چنجر برای اندازه گیری دمای تیوب ها با دقت خیلی بالا» و «بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع مختلف» کاربرد دارد.

 

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *