نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه سمنان برگزار شد.

نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه، با موضوع تحقق شعار سال، «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» و مشوق ها و موانع پیش روی اساتید فناور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، روز سه شنبه 17 خرداد ماه، نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه، با موضوع تحقق شعار سال، «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» و مشوق ها و موانع پیش روی اساتید فناور، با حضور دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم و دکتر علی حقیقی اصل، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار شد.

در این نشست دکتر خیرالدین، با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ مزین به شعار «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»، هم‌افزایی بخش‌های مختلف دانشگاه برای تحقق منویات مقام معظم رهبری را مورد تأکید قرار داد.
وی هدف اصلی مجموعه دانشگاه سمنان را عملیاتی کردن شعار سال دانست و افزود: در سال‌های اخیر، مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به موضوع تولید و اشتغال زایی داشته اند و با نامگذاری امسال به عنوان «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»، بار دیگر بر این مهم تأکید نمودند که مسئولین باید توجه ویژه‌ای به این بخش از اقتصاد دانش بنیان داشته باشند.

در این نشست، دکتر خیرالدین به چالش‌ها و مسائل کلان شرکت‌های دانش بنیان اشاره نمودند و موانع پیش روی اعضای هیأت علمی در زمینه توسعه فناوری و تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی را تشریح کردند.

در ادامه دکتر حقیقی اصل درخصوص شرکت‌های دانش بنیان استان سمنان و حوزه‌های فعالیت آن‌ها صحبت‌هایی ارائه نمودند و به تشریح دستورالعمل تأسیس شرکت‌های دانش بنیان توسط اعضای هیأت علمی و قوانین مرتبط به آن پرداخته‌اند؛ همچنین شرایط احراز گواهی دانش بنیان از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری را نیز شرح دادند.

گفتنی است، این نشست که به صورت مجازی برای اساتید و نخبگان دانشگاه سمنان برگزار شد، مورد استقبال خوب اعضای هیأت علمی قرار گرفت.

کلمات کلیدی

تصاویر

 -  -  -

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *