پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان اولین پارک دانشگاهی در حال توسعه کشور شد

با ارزیابی‌های صورت‌ گرفته از سوی کمیسیون گسترش فناوری و نوآوری شورای گسترش آموزش عالی، پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ‌عنوان «پارک علم و فناوری در حال توسعه» را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، با ارزیابی‌های صورت‌ گرفته از سوی کمیسیون گسترش فناوری و نوآوری شورای گسترش آموزش عالی، پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ‌عنوان «پارک علم و فناوری در حال توسعه» را کسب نمود.

دکتر علی حقیقی اصل با اعلام این خبر گفت: پارک‌های علم و فناوری کل کشور بر اساس میزان توسعه‌یافتگی و شاخص‌های مختلفی از جمله توسعه فیزیکی، عملکردی، پشتیبانی، فناوری و ... به سه گروه پارک‌های تازه تأسیس، پارک‌های در حال توسعه و پارک‌های توسعه‌یافته دسته‌بندی شده اند؛ با ارزیابی‌های صورت‌ گرفته از سوی کمیسیون گسترش فناوری و نوآوری شورای گسترش آموزش عالی، پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان موفق به کسب امتیازات لازم برای ارتقاء و اخذ ‌عنوان «پارک علم و فناوری درحال توسعه» شد.

در ادامه رئیس پارک علم و فناوری به اختصار به فعالیت های پارک اشاره کرد و گفت: پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در سال ۱۳۸۷ به ‌عنوان اولین پارک دانشگاهی در منطقه شمال و شمال شرق کشور کار خود را آغاز نمود و با توجه به پتانسیل‌های بالای صنعتی، معدنی و ظرفیت های منطقه ای فراوان، فناوران بسیاری را پذیرش و مورد حمایت قرار داد؛ این پارک، از پارک های دانشگاهی موفق به روایت آمار، خروجی ها و دستاوردهای موفق در سطح منطقه و ملی می باشد که به عنوان اولین پارک دانشگاهی در سطح کشور به رتبه پارک علم و فناوری در حال توسعه، ارتقاء یافته است.

وی افزود: این دستاورد ارزشمند ماحصل سالها تلاش همکاران پارک علم و فناوری و حمایت‌های بی‌دریغ و همه‌جانبه دانشگاه سمنان و مسئولین استانی می باشد و انشاالله با اهتمام و نگاه توسعه‌ای آینده‌نگر بنیان‌گذاران و حامیان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، گام‌های بعدی را پرقدرت‌تر در مسیر تبدیل علم به فناوری برداریم.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *