عناوین روزهای هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

عناوین روزهای هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

در نشست تبیین برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری، تقویم زمانی و عناوین روزهای هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

در نشست تبیین برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری، تقویم زمانی و عناوین روزهای هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ با شعار (پژوهش و فناوری، پشتیبان تولید) از ۱۳ الی ۱۹ آذرماه در استان‌ها و از ۲۰ الی ۲۶ آذرماه در سطح ملی برگزار می‌شود.

یکی از رویدادهای مهم هفته پژوهش و فناوری برگزاری بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار است که همزمان با نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ آذرماه، شاهد برگزاری می گردد.

 

بر این اساس روزهای هفته پژوهش و فناوری به این شرح نامگذاری شده است؛

  • شنبه ۲۰ آذرماه که نخستین روز هفته پژوهش و فناوری است به نام «پژوهش و فناوری، مدرسه و دانشگاه» نامگذاری شده است و نواختن زنگ پژوهش در مدارس و معرفی دانش آموزان برتر پژوهشگر از مهتمرین برنامه‌های این روز است.
  • یکشنبه ۲۱ آذرماه، دومین روز این هفته «پژوهش و فناوری؛ توسعه مرجعیت و دیپلماسی علمی» عنوان انتخاب شده برای این روز است و دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری برنامه‌های اختصاصی خود را در این روز انجام می دهند.
  • دوشنبه 22 آذرماه، سومین روز هفته پژوهش و فناوری که به نام «پژوهش و فناوری؛ پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید» نامگذاری شده است.
  • سه شنبه 23 آذرماه، چهارمین هفته پژوهش و فناوری که به نام «پژوهش، فناوری و اثربخشی اجتماعی» نامگذاری شده است.و آیین افتتاح بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در این روز برگزار می شود.
  • چهارشنبه ۲۴ آذرماه که پنچمین روز هفته پژوهش و فناوری است با عنوان «پژوهش، فناوری، علوم انسانی و علوم پایه» نامگذاری شده است و در برنامه‌های این روز بر توسعه علمی و مشارکت در پاسخگویی به نیازهای جامعه تأکید می شود.
  • پنچشنبه ۲۵ آذرماه که روز ملی پژوهش است با عنوان «بزرگداشت، پژوهشگران و فناوران» نامگذاری شده است و پژوهشگران و فناوران برتر کشور در این روز معرفی و تجلیل می شوند.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

 -

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *